Faaliyetlerimiz

Türk Eğitim Derneği (TED) İktisadi İşletmesi’nin faaliyet alanları ana başlıklarıyla aşağıda sunulmuştur.

1TED yayını yardımcı ders kitaplarının yayınlanması, satışı ve dağıtımı

TED okulları öğretmenleri tarafından yazılan kitapların dizgi, mizanpaj, baskı, satış ve dağıtımı TED İşletme tarafından yapılmaktadır. TED İşletme kitap ve materyallerin üretim sürecinde yazarlar ile çözüm ortakları arasındaki koordinasyonu sağlamaktadır. TED Yayınları bünyesinde kitapların yanı sıra İngilizce müzik CD’leri, animasyonlar, flash kartlar, posterler, kuklalar, oyun halıları, oyuncak ayılar gibi öğretim materyalleri de yer almaktadır. Her yıl kitap ve materyal sayısını arttıran TED İşletme; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde İngilizce ve Türkçe yardımcı ders kitaplarının üretiminin yanı sıra değişen öğretim programlarına uygun şekilde kitapları revize etmektedir. TED Yayınları, TED okulları dışında ülkenin önde gelen okullarında da yardımcı ders kitabı olarak kullanılmaktadır.

2Türkçe ve Yabancı dil ders kitaplarının tedariki, satışı ve dağıtımı

TED okullarına dünyanın önde gelen 95 yabancı, 205 Türkçe yayınevinden yılda ortalama 600 bin adet Türkçe ve yabancı dilde yardımcı ders kitabının tedariki TED İşletme tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca bazı büyük yayınevlerinin bayiliği yapılarak okulların kitap talepleri daha uygun ve avantajlı koşullarda karşılanmaktadır.

3TED logolu özel defterler ve okul kırtasiye malzemelerinin üretimi ve tedariki

İngilizce, Almanca, Fransızca, Müzik ve Resim dersleri için özel olarak tasarlanmış defterler TED logolu olarak sunulup, talep eden okullara kırtasiye malzemeleri en uygun şartlarda temin edilmektedir.

4Öğrenci kıyafetlerinin hazırlatılması ve satışa sunulması

Alanında uzman kişilerce tasarlanan okul kıyafetleri, sektörün önde gelen firmalarında üretilerek en uygun fiyatla öğrencilerimize ulaştırılmaktadır. Kıyafetlerimizde kullanılan kumaş ve aksesuarların sağlık ve kullanım performansı fiziksel ve kimyasal testlerle belgelenmektedir. Kimyasal testler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kimyasalların Kaydı, Değerlendirmesi, İzni ve Kısıtlanması (KKDİK) Yönetmeliğine uygun olup insan sağlığını ve çevreyi kimyasalların zararlarından yüksek düzeyde korumayı amaçlamaktadır. Fiziksel testler ile aşınma, yırtılma ve patlama mukavemeti; sürtme, ışık, ter ve yıkama haslıkları; boncuklanma dayanımı; ph tayini; evsel ve ticari yıkamaya karşı boyut değişimi ölçülerek ürünlerin belli bir kalite standardında üretilmesi sağlanmaktadır.

5Okul mobilyaları ve laboratuvar vb donanımlarının tedarik edilmesi

TED okullarında kullanılan mobilyalar okulların ihtiyaç ve taleplerine göre tasarlanıp en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Okul laboratuvarları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı son teknoloji donanım ve malzemeler en uygun fiyatla tedarik edilmektedir.

6TED logolu ürünlerin tasarlanması, tedarik ve satışı

TED kurumsal aidiyetinin artırılması amacıyla özel olarak tasarlanan, tescillenen ve patenti alınan kupa, anahtarlık, şapka, defter, kutulu çikolata vb gibi 64 tür TED logolu ürünün satışı yapılarak, her yıl yeni tasarımlarla ürün yelpazesi genişletilmektedir.

7Mutlu Gün Panosu ve Taziye Çelenk hizmetleri

Sevincin ve üzüntünün paylaşıldığı mutlu ve acı günlerde gönderilen Taziye Çelenkleri ve Mutlu Gün Panoları hizmetleri Ankara, İstanbul ve İzmir’de deneyimli bir kadro ile gerçekleştirilmektedir.


Ansolon