Ted Koleji
       
Hakkımızda

Faaliyetlerimiz


Türk Eğitim Derneği’nin kuruluşu olan TED İktisadi İşletmesi’nin faaliyet alanları ana başlıklarıyla aşağıda sunulmuştur.

TED Okullarında görev yapan öğretmenler tarafından yazılan TED yayını yardımcı ders kitaplarının yayınlanması, satışı ve dağıtımı

2013 yılında sayısı 55’e ulaşan TED yayını okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise yardımcı ders kitapları, TED okulları dışında ülkenin önde gelen okullarından da talep edilmekte ve bu okullara İktisadi İşletme tarafından tedarik edilmektedir.

Yabancı dil ders kitaplarının tedariki, satışı ve dağıtımı

TED okullarına dünyanın önde gelen 40 yayınevinden yılda ortalama 150 bin adet orijinal kitabın tedariki sağlanmaktadır. Ayrıca bazı büyük yayınevlerinin bayiliği yapılarak okulların kitap talepleri daha uygun ve avantajlı koşullarda karşılanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ders kitaplarının ve eğitim araçlarının tedariki, satışı ve dağıtımı

MEB ders kitaplarının Türkiye’deki ilk beş bayisinden biri olarak TED okullarına yılda yaklaşık 250 bin adedin üzerinde kitabın tedarik, satış ve dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

TED logolu özel defterler ve okul kırtasiye malzemelerinin üretimi ve tedariki

İngilizce, Almanca, Fransızca, Müzik ve Resim dersleri için özel olarak tasarlanmış defterler sağlanmaktadır. Ayrıca talep eden okullara kırtasiye malzemeleri en uygun şartlarda temin edilmektedir.

Öğrenci kıyafetlerinin hazırlatılması ve satışa sunulması

Okul kıyafetlerinin tasarım ve üretiminin alanında uzman kişi ve kuruluşlara yaptırılarak ürünler en uygun fiyatla sunulmaktadır.

Okul mobilyaları ve laboratuvar vb donanımlarının tedarik edilmesi

TED okullarında kullanılan standart mobilyaların tasarımlarının okulların ihtiyaç ve taleplerine göre en kaliteli malzemeler ile birinci sınıf üretim yapılması sağlanarak okullara ulaştırılmaktadır. Okul laboratuvarları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı en son teknolojili donanım ve malzemelerin en uygun fiyatla tedariki sağlanmaktadır.

TED logolu ürünlerin tasarlanması, tedarik ve satışı

TED kurumsal aidiyetinin artırılması amacıyla özel olarak tasarlanan, tescili ve patenti alınan kupa, anahtarlık, şapka, defter,  kutulu çikolata vb gibi 64 tür TED logolu ürünün satışı yapılarak, her yıl yeni tasarımlarla ürün yelpazesi geliştirilmektedir.

Mutlu Gün Panosu ve Taziye Çelenk hizmetleri

Sevincin ve üzüntünün paylaşıldığı mutlu ve acı günlerde gönderilen Taziye Çelenkleri ve Mutlu Gün Panoları ile maddi olanağı olmayan öğrencilere iyi bir eğitim alma şansı verilebilmesi amacıyla sunulan hizmetler Ankara, İstanbul ve İzmir’de deneyimli bir kadro ile gerçekleştirilmektedir.TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI NO: 310 F BLOK (BİLİM MERRKEZİ) GÖLBAŞI-ANKARA
Bu platform Nebim tarafından HemenAl E-ticaret alt yapısı kullanılarak geliştirilip entegre edilmiştir.